Pracownia Edukacyjno-Artystyczna Hertmanus istnieje od początku 2016 roku. To połączenie fascynacji sztuką malowania na powierzchni wody (ebru, marbling, suminagashi, marmurkowanie-marmoryzowanie papieru) z miłością do pięknego papieru, pisania i książek.

PAPIER MARMURKOWY

Artystyczna strona pracowni to ręcznie malowane na wodzie papiery marmurkowe dla introligatorów i konserwatorów papieru. Jako historyk archiwista z kilkunastoletnim doświadczeniem muzealnym, również przy projektach konserwatorskich, bardzo dbam o to, by wytwarzane przeze mnie papiery były bezpieczne dla oprawianych książek. Dlatego maluję trudną dawną techniką: bez użycia siarczanu glinowo-potasowego zakwaszającego papier, na karagenie, wyłącznie naturalnymi pigmentami, na papierach wysokiej jakości. (Więcej o papierze marmurkowym: PRZECZYTASZ, i OBEJRZYSZ)

OPRAWY, NOTESY, ALBUMY, PUDEŁKA…

Artystyczna strona pracowni to także oprawy książek, notesów, albumów oraz etui, futerały i pudełka, tworzone w większości na indywidualne zamówienia, również personalizowane. Przykładowe prace możesz zobaczyć TUTAJ. Jeśli chcesz złożyć indywidualne zamówienie prywatne lub firmowe zapraszam do kontaktu.

WARSZTATY

Edukacyjna strona Pracowni Hertmanus to warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Mam przygotowanie pedagogiczne, uprawnienia instruktora terapii zajęciowej oraz doświadczenie w pracy pedagogicznej od 2004 roku. Pracownia jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.30/00418/2019

Prowadzę warsztaty malowania na wodzie w różnych formach, głównie dla dzieci. Dodatkowo w ofercie edukacyjnej Pracowni Hertmanus są także inne warsztaty artystyczne oraz warsztaty introligatorskie dla amatorów. Chętnie współpracuję ze szkołami, przedszkolami i instytucjami kultury. Prowadzę także warsztaty dla osób niepełnosprawnych w świetlicy socjoterapeutycznej.

Członek Stowarzyszenia Introligatorów Polskich

Udział w konferencjach naukowych i wystawach, jako prelegent lub wystawca:

Udział w kursach i warsztatach introligatorskich:

ADRES PRACOWNI : UL. STANISŁAWA WITKIEWICZA 16, 63-100 ŚREM

One thought on “O Pracowni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *