I Ogólnopolska Studencko- Doktorancka Konferencja Bibliologiczna w Poznaniu.

W dniach 3-4 kwietnia 2019 w Poznaniu miałam przyjemność uczestniczyć w I Ogólnopolskiej Studencko- Doktoranckiej Konferencji Bibliologicznej. Organizatorami konferencji byli Zespół ds. Inwentaryzacji Biblioteki Katedralnej w Gnieźnie przy Instytucie Historii UAM w Poznaniu oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Drugiego dnia konferencji w szacownej siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, podczas prezentacji pt. „WSPÓŁCZESNE RĘCZNIE MALOWANE PAPIERY MARMURKOWE DO CELÓW KONSERWATORSKICH- TECHNIKA WYKONANIA, MATERIAŁY, JAKOŚĆ” dane mi było opowiedzieć uczestnikom konferencji o stosowanej przeze mnie technice malowania papierów marmurkowych bez użycia siarczanu glinowo-potasowego. Opowiedziałam i pokazałam zarówno materiały, jakich używam podczas marmurkowania papieru: karagen, farby, jak i narzędzia: pędzle, patyczki i grzebienie. Ze względu na ograniczenie czasowe, towarzyszące wystąpieniom konferencyjnym, nie mogłam niestety zaprezentować uczestnikom na żywo samego procesu malowania papierów marmurkowych. Posłużyłam się jednak kilkoma krótkimi nagraniami wykonanymi wcześniej w pracowni.

Oczywiście prezentacja nie byłaby kompletna bez tak nieodzownego elementu, jakim jest zaprezentowanie efektów pracy w postaci gotowych arkuszy papierów marmurkowych. Spotkały się one z bardzo życzliwym i przychylnym przyjęciem.

Za wszystkie rozmowy, pytania, możliwość wysłuchania tak wielu ciekawych referatów naukowców i badaczy z całej Polski bardzo dziękuję zarówno Uczestnikom, jak i- przede wszystkim- Organizatorom I Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Bibliologicznej.

Galeria. Fotografie pochodzą ze strony mediów społecznościowych Organizatorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *