Notes Ani z Zielonego Wzgórza- warsztaty dla dzieci

I znów nadeszła jesień, a wraz z nią kolejne warsztaty dla dzieci w filiach dziecięcych Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Cały cykl, realizowany przez bibliotekę, nosi tytuł „Jesień na Zielonym Wzgórzu” . Składają się nań bardzo różnorodne spotkania i warsztaty. Ja mam przyjemność być malutkim kawałeczkiem tego dużego projektu i wraz z dziećmi tworzyć (szyć!) Notes Ani z Zielonego Wzgórza. Właśnie w takim notesie mogłaby zapisywać swoje opowiadania rudowłosa Ania Shirley- ciemnozielonym, z miękką oprawą z płótnem, ozdobionym detalami wykonanymi z papieru marmurkowego. W Notesie Ani z Zielonego Wzgórza znalazło się też miejsce na ilustrację, mapkę Wyspy Księcia Edwarda, kilka najpiękniejszych cytatów i… dużo miejsca na wpisanie kolejnych.

Oczywiście same warsztaty to jeszcze nie wszystko! Młodzi czytelnicy dowiadują się też jak jest zbudowana książka, jak nazywają się poszczególne części okładki oraz w jaki różnorodny sposób można taką książkę uszyć.

O szczegółach całego projektu przeczytacie na stronie organizatora, lub dowiecie się w filiach w nim uczestniczących (kliknij TUTAJ) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *